Zamel montaż instalacji gazowych Zamel serwis lpg Zamel serwis lpg Zamel serwis lpg

Stacja Kontroli Pojazdów

Od 1998 roku prowadzimy Podstawową Stacją Kontroli Pojazdów LB/002P o zakresie badań technicznych pojazdów rodzaju A B, rozszerzonym o badania pojazdów w zakresie c, d, e, f.

 

W 2010 ROKU OTWORZYLIŚMY NOWĄ STACJĘ KONTORLI POJAZDÓW

Stacja jest wyposażona w nowoczesną ścieżkę diagnostyczną firmy MAHA, na której można dokładnie sprawdzić zarówno układ zawieszenia jak i hmulcowy samochodu. Wyniki pomiarów są zapisane w protokole drukowanym po każdym badaniu.

Na wyposżeniu stacji mamy także jedno z najnowocześniejszych w regionie urządzeń do pomiaru geometri kół pojazdu. Jesteśmy w stanie sprawdzić geometrię w każdym pojeździe niezależnie od tego czy auto ma felgi stalowe czy aluminiowe.

Tym samym w Stacji wykonuje się badania techniczne:

  A – motocykli i motorowerów,
  B – pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t (czyli samochody osobowe i dostawcze),
  c – pojazdów przystosowanych do zasilania gazem,
  d – pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy za granicą (tzw. pierwsze badania techniczne w kraju),
  e – pojazdów skierowanych przez kontrolę ruchu drogowego (policję) na badania po wypadku, kolizji drogowej lub posiadających usterki techniczne oraz pojazdów, w których dokonano zmiany w stosunku do danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym,
  f – pojazdów marki „SAM”.

Badania techniczne w naszej Stacji Kontroli Pojazdów wykonują wyłącznie wykwalifikowani diagności, posiadający imienne uprawnienia diagnosty wydane przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

W ramach badań technicznych pojazdu dajemy liczne gratisy. Przeprowadzamy bezpłatnie: kontrolę gaśnicy oraz wymianę filterka gazowego. Dodatkowo do każdego badania dajemy upominek.

Za wykonane badania techniczne pojazdów pobierane są ustawowe opłaty zawarte w tabeli opłat ogłoszonej w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 29 września 2004 r. (Dz.U. 223 poz. 2261 z dn. 14 października 2004 r.). Przykładowo, obecnie obowiązująca cena za wykonanie badania okresowego samochodu osobowego (bez instalacji gazowej) wynosi 98 zł.

W przypadku dokonania wpisu do dowodu rejestracyjnego z terminem następnego badania technicznego, od 2004 r. obowiązuje dodatkowo opłata ewidencyjna w wysokości 1 zł (Dz.U. 227 z 2003 r., poz. 2254).

Wszystkie znajdujące się w Stacji przyrządy i urządzenia posiadają atesty i certyfikaty CE, konieczne świadectwa uwierzytelnienia wystawiane przez Główny Urząd Miar, poddawane są one okresowym przeglądom wykonywanym przez autoryzowane serwisy producentów urządzeń, a wykonujący badania techniczne diagności posiadają aktualne uprawnienia.
Wykonywane na naszej Stacji badania techniczne rejestrowane są w systemie elektronicznym. Posiadanie dobrego, nowoczesnego sprzętu oraz najwyższej klasy specjaliści gwarantują profesjonalną diagnostykę pojazdu.

ZAMEL Sp. z o.o.
21-500 Biała Podlaska
ul. Słowackiego 1
NIP: 537-23-49-871
Projekt i wykonanie: Orange Computers
tel.: +48 83 342-24-39
tel./fax +48 83 343-91-23
e-mail: zamel@zamel.com.pl
Odwiedzin: 407906